ŚW. JÓZEF, PATRON NARZECZONYCH – materiały duszpasterskie na 19 kwietnia br.

Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski w liście pasterskim z dnia 14 lutego br. napisał:

„W roku poświęconym św. Józefowi zapraszam Was wszystkich do ożywienia kultu tego Świętego oraz do bliższego poznania Jego osoby. Szczególną okazją ku temu w naszej diecezji będzie 19. dzień każdego miesiąca, poczynając od uroczystości św. Józefa Oblubieńca NMP (19 marca), kiedy to
w Krzeszowie ogłoszę kościół bracki pw. św. Józefa diecezjalnym sanktuarium, a na zakończenie tej uroczystości zawierzę całą diecezję legnicką orędownictwu św. Józefa. Niech szczególną formą oddawania czci Opiekunowi Świętej Rodziny stanie się Msza wotywna o św. Józefie, a po niej nabożeństwo Jemu poświęcone oraz katecheza skierowana do dorosłych”.

Wedle powyższych słów Biskupa Legnickiego chciałbym zaprosić wszystkich Przewielebnych Księży Proboszczów do skorzystania z poniższych materiałów duszpasterskich, które są przeznaczone na 19 kwietnia br.

W tym czasie od 19 kwietnia do 19 maja 2021 roku będzie spoglądali w diecezji legnickiej na św. Józefa jako patrona Narzeczonych. Stąd proponowana modlitwa wiernych, nabożeństwo oraz katecheza są skupione wokół osób przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa.

Tego dnia będziemy posługiwali się formularzem mszalnym ze święta Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, Mszał rzymski s. 37 – bez „Chwała” i bez „Credo”.

MATERIAŁY DO POBRANIA: