Świeradów-Zdrój. Mroźne DRP [FILM]

Za nami kolejna edycja „górskiego” odkrywania powołania. Tym razem zdobywano Góry Izerskie.

W sobotę 13 lutego br. odbyła się kolejna wyprawa w ramach duszpasterstwa powołań diecezji legnickiej. Organizowane są one pod hasłem Dobrego Rozeznania Powołania, w skrócie – DRP.

Ostatnie wyjście w góry swój początek miało w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Świeradowie-Zdrój. Tam kapłani idący z młodzieżą m.in. ks. Tomasz Metelica, ks. Emilian Gwiżdż i ks. Szymon Opała, sprawowali Eucharystię dla uczestników.

Samo przejście, jak to w górach, podlegało regułom narzuconym przez pogodę. Było mnóstwo śniegu, a temperatura zatrzymała się mocno poniżej zera. Niemniej czasu na rozmowy o powołaniu, modlitwie i szukaniu Boga nie brakowało.