Święto dzieci i młodzieży w Nowogrodźcu.

17 września Nowogrodziec stał się miejscem ewangelizacji dzieci i młodzieży za sprawą koncertu ks. Jakuba Bartczaka, słynnego „rapera w sutannie”.

Powodów, dla których zorganizowano koncert było kilka. W ten dzień po raz pierwszy obchodzone było Dekanalne Święto Dzieci i Młodzieży pod hasłem: „zejdź z kanapy”. Czas ten stał się również okazją do integracji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej oraz Eucharystycznego Ruchu Młodych.
Przedstawiciele KSM z różnych parafii zjawili się w Nowogrodźcu, aby ten dzień spędzić wspólnie. Najpierw była adoracja Najświętszego Sakramentu, a następnie Msza św., na której obecne były relikwie patronów KSM: św. Stanisława Kostki oraz bł. Karoliny Kózkówny. Po zjednoczeniu z Panem Jezusem w Komunii św. nadszedł czas zacieśniania więzi międzyludzkich poprzez zabawy i tańce na świeżym powietrzu oraz spotkanie przy wspólnym stole.
O godz. 16.00 rozpoczął się koncert ks. Jakuba Bartczaka. Artysta w swoich utworach rapował o Bogu, wierze, Piśmie świętym, Kościele, a więc tym, co dla chrześcijanina powinno być najważniejsze. Ks. Jakub zaprezentował takie piosenki jak.: „Po prostu wierzę”, „Bóg jest super”, „Kozacko dla Boga”, „Lubię być Księdzem”, „Bóg zapłać”. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a w dodatku uwielbili Pana Boga! Pomysł z zaproszenie Księdza Jakuba okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż sala koncertowa zapełniła się do ostatniego miejsca!
Organizatorem Dekanalnego Święta Dzieci i Młodzieży była parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu, katecheci z dekanatu Nowogrodziec we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sztuki „Muza” w Nowogrodźcu.

Więcej w kolejnym wydaniu Niedzieli legnickiej…