Święto młodzieży wystartowało!

Wyczekiwane, XXIV Spotkanie Młodych Diecezji Legnickiej oficjalnie rozpoczęte! W czwartek grupy młodych ludzi wyłaniały się jak z podziemi pod Bazyliką św. Jadwigi, aby zapisać się w recepcji. Przechodząc obok nich, można było zaobserwować z jednej strony tych, którzy po rocznym niewidzeniu się padali sobie w ramiona, a z drugiej tych, którzy zwracali się do służb na recepcji „Jak mam wypełnić formularz zapisu, bo jestem tutaj pierwszy raz”.

Przed Mszą Świętą uczestnicy spotkania oddali hołd Matce Boskiej, która jest głównym tematem tegorocznego SM. Do świątyni wprowadzono charakterystyczną figurę Matki Boskiej Fatimskiej, po czym rozpoczęła się Msza, w której wzięło udział ponad 400 osób.

Homilię do młodych wygłosił gość specjalny, który przyjeżdżał niemal na wszystkie Spotkania Młodych, a mowa oczywiście o benedyktynie ojcu Leonie Knabicie. Pisarz, publicysta, kaznodzieja, bloger, a także youtuber pomimo sędziwego wieku (bo, jak sam mówi ma 4 razy po 20 plus 7) potrafi sprawić, że kilkuset młodych ludzi „gapi” się na, niego chłonąc wiedzę i przede wszystkim autentyczną wiarę.

Z kolei wieczór na SM minął pod znakiem koncertu. Na rozstawionej nieopodal bazyliki scenie przed uczestnikami i gośćmi, którzy przybyli specjalnie na muzyczną ucztę dla uszu, zaprezentował się Mate.o, czyli Mateusz Otremba. Mate.o na polskiej scenie jest od 20 lat, a na swoim koncie ma 7 krążków. Jego muzyka ma oczywiście charakter religijny, a poprzez nią muzyk chce dawać świadectwo swojej wiary w Jezusa Chrystusa, ewangelizować i uwielbiać Boga. Nie każdy wie, że Otremba w życiu prywatnym jest mężem Natalii Niemen, jest również ojcem, a także fotografem, ale przede wszystkim, co podkreśla, jest chrześcijaninem.

Spotkanie Młodych zakończy się w niedzielę, ale organizatorzy podkreślają, że dołączyć można w każdej chwili. W sobotę odbędzie się koncert chrześcijańskiego zespołu Strona B, także swoje świadectwo wiary przed młodymi wygłosi aktor filmowy i teatralny Radosław Pazura.

 

pełna fotorelacja na stronie Młodzieży Diecezji Legnickiej

 

foto: Jan Krótki