Święto parafii i miasta

11 listopada 2023r., w liturgiczne wspomnienie św. Marcina, jaworska parafia nosząca imię tego Patrona, ale także całe miasto Jawor, które również obrało go jako Patrona, obchodzili swoje święto.

Uroczystości odpustowe w kościele św. Marcina podzielone zostały na kilka wydarzeń. Dzień wcześniej, wieczorem zorganizowano Ognisko Patriotyczne. Natomiast w sam dzień odpustu, towarzyszyły mu kolejne wydarzenia. Należały do nich sprawowane kolejne eucharystie.

Pierwsza, pod przewodnictwem biskupa seniora Zbigniewa Kiernikowskiego sprawowana była w intencji zmarłych proboszczów parafii.

Następna, której przewodniczył biskup legnicki Andrzej Siemieniewski, a homilię wygłosił ks. prof. Włodzimierz Wołyniec rektor WSD we Wrocławiu, sprawowana była z ich udziałem, w intencji mieszkańców i władz Jawora. Po jej zakończeniu, Biskup legnicki udzielił z loggii kościoła błogosławieństwa relikwiami św. Marcina. Po przyjęciu błogosławieństwa i poczęstunku „Rogalami św. Marcina”, uczestnicy przeszli za „Św. Marcinem” ulicami miasta, na dalszą część wydarzeń w Rynku, niosąc flagę biało-czerwoną.

Głównej Mszy św. Odpustowej, wraz procesją Eucharystyczną przewodniczył natomiast ks. prof. Włodzimierz Wołyniec.

Na godziny wieczorne, zaplanowano premierę „Psałterza Śląskiego, oratorium jaworskiego, utworu stworzonego przez młodych ludzi i dedykowanego specjalnie dla mieszkańców Jawora.