„Święty niezłomny” – film o kapłanie męczenniku. Wkrótce w kinach.

 

Tuż przed świętami Wielkiej Nocy na ekrany kin trafi film „Święty Niezłomny”. Premiera planowana jest na 16. marca 2018r.

Jest to inspirująca historia życia hiszpańskiego księdza Pedro Povedy, który zginął śmiercią męczeńską za wiarę podczas wojny domowej w Hiszpanii. Film zdobył szereg nagród dla najlepszego filmu, m.in. na Festiwalu Niepokalanów we Wrocławiu, w Buenos Aires, Orlando i w Watykanie Rok.

Rok 1901, młody ksiądz Pedro Poveda zaczyna posługę kapłańską wśród ubogich mieszkańców jaskiń miasteczka Guadix. Wkrótce decyduje się podjąć działania na rzecz kobiet oraz edukacji dzieci.

Film ukazuje wytrwałego i innowacyjnego hiszpańskiego księdza, który otworzył nowe ścieżki edukacji dla dzieci oraz kobiet na początku XX wieku. Szybko okazuje się, że nie wszyscy popierają starania duchownego…

Ks. Poveda otrzymał tytuł „Wychowawca i humanista” UNESCO oraz został kanonizowany w 2003 roku przez papieża Jana Pawła II.

Historia księdza męczennika może stać się  inspirująca zarówno dla młodszych, widzów w średnim wieku, aż po seniorów. Dodatkowym atutem filmu jest fakt, iż dostępny będzie również w wersji z lektorem, co jest bez wątpienia dużym plusem, zwłaszcza dla starszej publiczności.

Dystrybutor Mayfly pragnie dotrzeć z tym filmem do parafian i do katechetów. Zwraca się więc z prośbą o wsparcie promocyjne tego tytułu, zważając na fakt, jak inspirującą była historia świętego ks. Pedro Povedy.

Do naszych parafii trafią plakaty z informacją o filmie. Dystrybutor może przekazać również zainteresowanym katechetom materiały edukacyjne (oczywiście nieodpłatnie).

Zachęcamy zatem do udostępniania informacji o filmie na stronach internetowych oraz stronach Facebooka.

Film będzie można obejrzeć w kinach, jednak, jeśli będzie taka potrzeba, dystrybutor może udostępnić film na pokazy w parafiach. Takie pokazy byłyby odpłatne, ale w bardzo korzystnej cenie.

Zwiastun filmu do obejrzenia na stronie: https://youtu.be/WRhcXtHvmbU

Kontakt z przedstawicielem dystrybutora: Katarzyna Strumnik, tel. 502 539 690 lub 22 822 90 96; Mayfly sp.zoo, ul. Wawelska 60/97, 02-034 Warszawa

———

Więcej informacji do pobrania:

 

X