Synodalne spotkanie młodych

W sobotę 22 stycznia w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy odbyło się spotkanie młodych ludzi, uczniów i studentów, by wspólnie podyskutować nad mocnymi i słabymi sprawami dotyczącymi życia religijnego. Zastanawiali się m.in. co trzeba zrobić, by młodzież chciała uczestniczyć w niedzielnym Mszach świętych, nie wstydziła się swojej wiary i chciała ją wciąż pogłębiać.

W spotkaniu synodalnym wzięli udział młodzi ludzie z Legnicy, Lubina, Polkowic, Jeleniej Góry i Bolesławca. Byli to zarówno uczniowie katolickich szkół, jak również członkowie różnych wspólnot, m.in. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Odnowy w Duchy świętym i Ruchu Światło Życie.

Było to już 4 spotkanie synodalne w Diecezji Legnickiej. Biskup Andrzej Siemieniewski spotkał się już z pracownikami instytucji diecezjalnych, kapłanami i osobami świeckimi zaangażowanymi w różne ruchu i stowarzyszenia katolickie.

Teraz podobne spotkania mają odbyć się tym razem w parafiach, by wierni mogli także wypowiedzieć się na temat tego co jest i tego czego oczekujemy, co możemy zmienić, aby nasz lokalny, ale i powszechny Kościół stał się Kościołem żywym, zjednoczonym i działającym w świecie.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica i Niedzieli legnickiej