Tajemnica Ziemi Świętej. Katechezy biblijne ks. Norberta Turczynowskiego

Prezentujemy cykl katechez biblijnych pt. „Tajemnica Ziemi Świętej” prowadzonych przez ks. Norberta Turczynowskiego. Nagrania zrealizowane w poszczególnych miejscach działalności Jezusa, cyklicznie zamieszczane w mediach społecznościowych, są okazją do przeżycia spotkania z Piątą Ewangelią.

Oprócz katechez, w których została ukazana i wytłumaczona tajemnica danego miejsca Ziemi Świętej, w cykl wpisane są również zarejestrowane rozmowy z zaproszonymi gośćmi dotyczące przeżywania pielgrzymowania do Ziemi Zbawiciela.

Głosu do przedstawienia treści występujących w prezentowanym dziele użyczył znany lektor Piotr Zworski.

Wśród miejscowości, w których zostały zrealizowane nagrania są m. in.: Jerozolima, Betlejem, Nazaret, Kafarnaum, Kana Galilejska, Jerycho, Betania, Ain Karem, Tabgha, Cezarea Filipowa, Cezarea Nadmorska, Magdala, a także Pustynia Judzka, Góra Błogosławieństw, Góra Tabor, Rzeka Jordan, Jezioro Galilejskie i Morze Martwe.

Katechezy biblijne z Ziemi Świętej to oryginalny projekt, który może posłużyć jako materiał wykorzystywany w posłudze wobec grup formacyjnych:

– formacja duchowa

– katecheza w programie grupy formacyjnej

– pielgrzymka duchowa do Ziemi Świętej

– przygotowanie do przeżycia pielgrzymki do Ziemi Świętej

– narzędzie wyjaśniające poszczególne terminy, znaki, kontekst historyczny i kulturowy, aspekt geograficzny

– środek dydaktyczny w katechezie szkolnej

– przygotowanie do katechezy sakramentalnej

Zachęcamy do udostępniania katechez na stronach parafialnych, platformach poszczególnych diakonii i grup formacyjnych oraz w mediach społecznościowych.

Przeżyj podróż do miejsc, w których objawiła się Tajemnica Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego!