Tłumy wiernych wzięły udział w procesji eucharystycznej ulicami Legnicy

Obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. We mszy świętej odprawionej w legnickiej Katedrze, a także w procesji eucharystycznej wzięły udział tłumy wiernych.

W homilii Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski podkreślił, iż w ten szczególny dzień mamy uświadomić sobie jak ważną rolę pełni Eucharystia w życiu każdego chrześcijanina. Po mszy z legnickiej Katedry wyruszyła procesja eucharystyczna.

Ulicami Legnicy monstrancja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy niesiona była na specjalnie przygotowanym feretronie, dziewczynki sypały kwiaty, biły dzwony, a licznie zgromadzeni wierni śpiewali pieśni eucharystyczne. Przy każdym z 4 ołtarzy odczytywane były fragmenty jednej z Ewangelii związane właśnie z Eucharystią. Pierwszy ołtarz został wybudowany w Rynku, drugi koło I LO, trzeci ustawiono przy kościele Św. Trójcy, a czwarty przy Sanktuarium Św. Jacka. Ten dzień szczególnie przeżywany jest w sanktuarium św. Jacka, gdzie niemal od roku możemy oddawać cześć relikwiom eucharystycznym.

 

Centralnej uroczystości Bożego Ciała w Legnicy, której przewodniczył Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski wzięli udział m.in. proboszczowie i księża legnickich parafii, profesorowie i wychowawcy Wyższego Seminarium Duchownego, siostry zakonne, zakonnicy, klerycy, ruchy i stowarzyszenia katolickie oraz tłumy wiernych.

 

pełna fotorelacja oraz materiały dźwiękowe na stronie Radia PLUS Legnica

foto: ks. Piotr Nowosielski