Triduum św. Maksymiliana w Osiecznicy

Parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Osiecznicy świętuje uroczystość odpustową. Choć wspomnienie przypada 14 sierpnia, już od piątku rozpoczęło się świętowanie.

W piątek o g. 17 już po raz trzeci wystartował Bieg św. Maksymiliana. Jak mówi proboszcz ks. Artur Kaproń, właśnie na sportowo rozpoczynamy nasze święto. Jest to inicjatywa podjęta razem z Radą Parafialną i Stowarzyszeniem św. Maksymiliana działającym przy parafii. W tym roku, mimo niesprzyjającej pogody, na start zgłosiło się ponad 70 zawodników. Było kilka kategorii wiekowych i kilka dystansów. Dla najmłodszych na 1000 i 1500 m. Dla starszych 5 i 10 km. Wystartowali również miłośnicy wędrowania z kijkami na dystansie 10 km. Najstarszy uczestnik miał ponad 70 lat. Na uwagę zasługuje jeden z zawodników, który 14 lat temu przeszedł przeszczep serca. W ten sposób potwierdził, że tak skomplikowana operacja daje możliwość normalnego życia i aktywności. Wszyscy uczestnicy Biegu otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy dyplomy i nagrody. Nie one jednak były najważniejsze, ale chęć uczestniczenia we wspaniałym spotkaniu sportowym ku czci św. Maksymiliana, który zapewnił dobrą, rodzinną atmosferę.

Sobota to dzień festynu parafialnego, na który przygotowano wiele atrakcji. Festyn rozpocznie się o g. 15. Główne uroczystości odpustowe odbędą się w niedzielę. O g. 12.30 zaplanowano nabożeństwo fatimskie, a suma odpustowa będzie odprawiona o g. 13.00.

Więcej informacji na stronie Radia PLUS Legnica.

 

[flickrstream id=”54″]