Tydzień wychowania w diecezji legnickiej!

„Wspólnota słuchająca i ewangelizująca” – 10-16 września 2023 r.

Tegoroczny, XIII już Tydzień Wychowania przeżywamy w kontekście czasowym dwóch ważnych wydarzeń. Pierwszym z nich jest trwający w Kościele powszechnym Synod o synodalności „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Stąd hasłem, jakie w tym roku przyświeca naszej modlitwie i refleksji związanej ze sferą wychowania są słowa: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. Drugą okolicznością, której nie możemy pominąć, jest beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci. Będzie ona miała miejsce w niedzielę, 10 września 2023 roku. W tym właśnie dniu rozpoczyna się Tydzień Wychowania.

Zapraszamy rodziców, wychowawców i wszystkich, którym nieobcy jest temat wychowania na spotkania i warsztaty w ramach XIII Tygodnia Wychowania w Diecezji Legnickiej.

W ramach XIII Tygodnia Wychowania w Diecezji Legnickiej zapraszamy na Msze święte, nabożeństwa, prelekcje i warsztaty oraz festyn rodzinny, które odbędą się w Chojnowie w dniach 11-17 września. Organizatorami wydarzeń są Parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Chojnowie, Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich DL oraz Dekanalna Poradnia Rodzinna w Chojnowie. Szczegółowe informacje o wydarzeniach na plakacie – warto przyjść!