Męska modlitwa w rocznicę powstania styczniowego

Są rocznice o których się bardziej pamięta lub mniej. Do jednej z nich, należy rocznica Powstania Styczniowego z 22 I 1863 r., które wybuchło w Królestwie Polskim przeciwko Cesarstwu Rosyjskiemu i trwało do jesieni 1864 r. Było największym i najdłużej trwającym polskim powstaniem narodowym. Miało charakter wojny partyzanckiej, w której stoczono ok. 1200 bitew i potyczek. Mimo początkowych sukcesów zakończyło się przegraną powstańców, z których kilkadziesiąt tysięcy poległo w walkach, stracono blisko tysiąc osób, a ok. 38 tysięcy skazano na katorgę lub zesłanie na Syberię.

O tej rocznicy, nie zapomnieli zebrani dzisiaj (22 I 2022 r.) pod Pomnikiem Milenijnym na Skwerze Orląt Lwowskich w Legnicy, Wojownicy Maryi i sympatycy.

Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego, Apelu Poległych, odmówiona została Modlitwa Różańcowa ofiarowana w intencji Ojczyzny. Modlitwa przeplatana śpiewem kolęd i pieśni patriotycznych, zgromadziła ponad 50. osobową grupę mężczyzn.

Kapelan legnickiego oddziału, ks. Bronisław Kryłowski, zaprosił na kolejne spotkanie 7 lutego, w parafii św. Rodziny w Legnicy.

Więcej na FB Niedzieli legnickiej