VI Turniej Piłkarski im. św. Stanisława Kostki w Tygodniu Wychowania

W sobotę 18 września w święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży na orliku przy Szkole Podstawowej nr 3 w Lubinie odbył się VI Turniej Piłki Nożnej im. św Stanisława Kostki. Wydarzenie to od 7 lat jest organizowane przez parafię pw. Narodzenia NMP w Lubinie. Święto duchowo-sportowe rozpoczęło się wspólną Mszą Świętą w kościele św. Wojciecha na lubińskim Ustroniu.

W rozgrywkach wzięło udział 10 zespołów w dwóch kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa i Szkoła Ponadpodstawowa. Łącznie rywalizowała między sobą prawie 100 dzieci i młodzieży. Mimo trudnych warunków pogodowych udało się zakończyć rywalizację oraz wyłonić najlepszych z najlepszych i nagrodzić wszystkich różnymi nagrodami i upominkami. Każdy uczestnik otrzymał także na koniec coś słodkiego.

Puchary i nagrody zostały ufundowane przez: Prezydenta Miasta Lubin Pana Roberta Raczyńskiego, Starostę Powiatu Lubińskiego Pana Adama Myrdę, Przewodniczącego Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność” Pana Bogdana Orłowskiego oraz firmę PANJUST.

Pomysłodawcą tego wydarzenia jest ks. Krzysztof Zagrodny, wikariusz lubińskiej parafii, który 7 lat temu zorganizował pierwszy taki turniej, w którym wzięły udział także zespoły spoza Lubina. W tym roku po rocznej przerwie spowodowanej pandemią odbyła się już szósta edycja i na pewno nie ostatnia. Są już plany, by zorganizować kolejne siódme już zawody w przyszłym roku w czerwcu. Chcemy by ten turniej stał się taką par