VIII Lubiński Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli odbędzie się po raz ósmy ulicami Lubina 6 stycznia 2019 r. Wszystkich (w strojach) zapraszamy na mszę św. o godz. 11.30 do kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej  z racji uroczystości Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). O godz. 12.30 spotkamy się na Rynku, gdzie nastąpi przywitanie Królów i uformowanie Orszaków. Stamtąd ruszy procesja Orszaku ulicami Lubina do hali widowisko-sportowej RCS.

Orszak, to na wzór opisu w Ewangelii, przejście króli z orszakiem do stajenki, aby tam złożyć pokłon Dzieciątku Jezus. Wydarzenie służyć będzie uczczeniu święta religijnego, a także promocji wartości chrześcijańskich i wspólnotowych wśród mieszkańców miasta.

Przedsięwzięcie organizują ludzie, którzy chcą po prostu przyjść, pobyć ze sobą, wspólnie śpiewać kolędy i pokłonić się narodzonemu Zbawicielowi. To otwartość i gościnność taka sama jak ta w Betlejemskiej Stajence. Piękno Orszaku polega na prostocie i prawdzie – odtwarzamy wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat. Do Orszaku Trzech Króli zaproszeni są wszyscy: wierzący i niewierzący, każdy, kto szuka w swoim życiu odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Orszak Trzech Króli organizuje Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio i Liceum Salezjańskie im. św. Jana Bosko z Lubina we współpracy Urzędem Miejskim w Lubinie. Zaproszenie do włączenia się w tę inicjatywę kierujemy szczególnie do dzieci i młodzieży z przedszkoli i różnego typu szkół z powiatu lubińskiego.