W Legnicy odbyło się pierwsze spotkanie wspólnoty „Za życiem”

Styczniowe wydarzenie stanowiło początek modlitewnej walki w obronie każdego ludzkiego istnienia.

W sobotę 25 stycznia swoją działalność zainaugurowała wspólnota „Za życiem”. Wydarzenie rozpoczęło się od Eucharystii w legnickiej katedrze, która stanie się miejscem comiesięcznych spotkań duchowych obrońców życia.  

– Na Mszę św. wnieśliśmy relikwie św. Jana Pawła II, które będą towarzyszyć każdego 25. dnia miesiąca modlitwie i adoracji w tak ważnej sprawie, jaką jest ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci – powiedział ks. Robert Kristman, proboszcz parafii katedralnej. – Z powstającego zgromadzenia bardzo się cieszę jako pasterz – dodał.

W trakcie liturgii członkowie wspólnoty wymieniali intencje, m.in. pełnej ochrony życia popartej odpowiednimi prawnymi regulacjami, przebłagania Boga szczególnie za grzech aborcji. – Módlmy się również o łaskę Bożą dla matek, ojców, członków rodzin oraz lekarzy i pracowników służby zdrowia, by zawsze wybierali życie, mogąc przy tym liczyć na wsparcie innych.

Podczas krótkiej prezentacji założeń wspólnoty, organizatorzy zaprosili wiernych na kolejne wydarzenie oraz zachęcali do polecania akcji ich znajomym – Nasze najbliższe spotkanie odbędzie się 25 lutego o 18.30 w parafii katedralnej. Po każdej Mszy św. odbędzie się godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy was również o prywatną modlitwę dziesiątką Różańca w intencji ochrony życia i przekazanie idei dalej – mówili organizatorzy.

Pełna fotorelacja na stronie Legnickiego Gościa Niedzielnego.