Watykan przedłużył pierwszy etap Synodu o synodalności

Watykan zdecydował o przedłużeniu pierwszego etapu Synodu o synodalności do 15 sierpnia przyszłego roku. Decyzja została podjęta w wyniku napływających z całego świata próśb kierowanych do Stolicy Apostolskiej o wydłużenie tej fazy, aby dać wszystkim katolikom czas na doświadczenie słuchania, dialogu i rozeznania.

W komunikacie Sekretariatu Generalnego Synodu Biskupów czytamy, że ostatnie tygodnie pokazały wielkie zaangażowanie katolików w proces synodalny. Dowodem na to są liczne głosy napływające z diecezji i eparchii.

„Świadomi, że ta pierwsza faza ma zasadnicze znaczenie dla drogi synodalnej, mając na względzie dobro Kościoła, Rada Stała Synodu Biskupów postanowiła przesunąć termin przedstawienia streszczeń konsultacji prowadzonych przez episkopaty, eparchie i inne jednostki kościelne” – czytamy w watykańskim komunikacie.

źródło: https://press.vatican.va/content/salastampa/it/bollettino/pubblico/2021/10/29/0702/01500.html