Wielki koncert „Wniebodęte” już w piątek na lubińskich błoniach

Wniebodęte!, czyli nuty pełne wiary, nadziei i miłości. W Lubinie trwają warsztaty wokalne przed Festiwalem im. Marka Garcarza”. Ta muzyczna impreza odbędzie się w piątek (24 czerwca) o godz. 19.00 na lubińskich błoniach. Codziennie, po kilka godzin, 160 młodych ludzi ćwiczy śpiew, który zaprezentuje wraz z Narodową Orkiestrą Dętą. Razem z uczestnikami warsztatów zaśpiewa m.in. Ala Tracz, reprezentantka Polski na Eurowizji Junior w 2020 roku oraz finalistka programu „The Voice Kids”.

„Wniebodęte!” od tego roku to festiwal im. Marka Garcarza, który stworzył młodzieżową orkiestrę dętą, następnie Młodzieżową Orkiestrę Diecezji Legnickiej „Sursum Corda”, by później przy Zespole Szkół Sportowych w Lubinie powołać do życia dziecięco-młodzieżowy „Cuprum Band”. Ten znany nie tylko w Lubinie dyrygent zmarł w listopadzie w ub. roku. Festiwal im. Marka Garcarza odbędzie się w piątek 24 czerwca o godz. 19.00 na lubińskich błoniach i będzie połączony z 28. Spotkaniem Młodych Diecezji Legnickiej pod hasłem: „Miłość jest twórcza”.

Tym razem organizatorzy zapraszają do Lubina, do parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe. Zaplanowano konferencje, warsztaty, modlitwę, nie zabraknie także wspólnego grillowania. Na Spotkanie Młodych, które odbędzie się w dniach 24-25 czerwca w Lubinie można zapisać się w formie elektronicznej.  TUTAJ Koszt uczestnictwa to 50 zł.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica