Wielkopostny dzień skupienia organistów diecezji legnickiej 2022

Referat Muzyki Kościelnej Legnickiej Kurii Biskupiej zaprasza organistów, psałterzystów oraz dyrygentów chórów i scholi na adwentowy dzień skupienia, który odbędzie się dnia: 26 marca (sobota) 2022 roku, godz. 9.30 w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy (ul. Sikorskiego 1).

Planowany przebieg dnia skupienia:

– Przyjazd uczestników do godz. 9.30

– 9.30 – Przygotowanie Liturgii – wspólna nauka śpiewu (kościół), okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty.

– 10.00 – Uroczysta Eucharystia

– 11.00 – Wykład: „Współczesne budownictwo organowe na przykładzie instrumentu znajdującego się w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy” – p. Damian Kaczmarczyk /Zabrze/ (organmistrz, budowniczy instumentu);

– 11.30 – Koncert organowy połączony z prezentacją instrumentu – p. dr Marek Fronc

– 12.15 – Panel dyskusyjny, spotkanie przy kawie i herbacie, Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy.

Planowany czas zakończenia dnia skupienia: godz. 13.00

Koszt uczestnictwa w wysokości 10 złotych od osoby, pobrany będzie w recepcji.

Stała formacja muzyczna, liturgiczna i duchowa w naturalny sposób wpisana jest w zakres obowiązków każdego, kto pełni posługę muzyka kościelnego. Dni formacyjne są także okazją do pogłębienia integracji lokalnego środowiska muzyków kościelnych oraz stwarzają możliwości uzupełnienia ewidencji organistów prowadzonej przez Referat Muzyki Kościelnej.

ks. Daniel Gołębiowski