Wizyta św. Józefa w dekanacie Lubin Zachód

W liturgiczne wspomnienie św. Józefa robotnika rozpoczęła się peregrynacja obrazu św. Józefa w diecezji legnickiej. Wizerunek Opiekuna Zbawiciela gości przez tydzień w wybranych kościołach poszczególnych dekanatów. Szczęśliwie złożyło się, że w dekanacie Lubin Zachód kościołem stacyjnym jest właśnie nasza parafialna świątynia.

2 października, nieco po godzinie siedemnastej Ksiądz Proboszcz wraz ze współbraćmi i parafianami, zgromadzili się przed bramą, by przywitać obraz, który miał wkrótce przyjechać ze Ścinawy. Wszystko odbyło się zgodnie z planem. Wpół do szóstej górnicy przejęli obraz i ruszyli w uroczystej procesji, której towarzyszyła orkiestra dęta. W kościele ustawiono obraz na przystrojonym liliami podwyższeniu. Ksiądz Proboszcz odczytał ewangelię o narodzinach Jezusa, a następnie skierował krótkie słowo zachęty. Po nim delegacja wiernych zawierzyła św. Józefowi małżeństwa i rodziny całego dekanatu.

Całe nabożeństwo rozpoczynające wizytę św. Józefa trwało zaledwie pół godziny, ale to przecież dopiero początek. Zaraz po nim została odprawiona msza, a po niej odbyła się adoracja z modlitwą o uzdrowienie. W kolejnych dniach przed świętym Józefem modlić się będą poszczególne grupy wiernych – rodziny, małżeństwa, pracujący, chorzy, narzeczeni i młodzież. Ufamy, że każdy, kto do niego przyjdzie otrzyma to, o co z wiarą będzie prosić.