Drużyna Krzyża. Tak nazywają siebie wolontariusze hospicyjni z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy. Jest to 18-osobowa grupa osób w różnym wieku, które postanowiły swój wolny czas poświęcić chorym i umierającym. Ks. Roman Raczak, proboszcz parafii i kapelan legnickiego szpitala, wyjaśnia: – Wolontariat pełni bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu hospicjum. Wystarczy posiedzieć, poczytać, czy podać szklankę wody. Tyle, albo aż tyle.
Jak dodaje ks. Raczak: – na oddziale szpitalnym wciąż przybywa tych, którzy zmagają się ze śmiertelną chorobą, dlatego wolontariusze są tam wręcz na wagę złota.
Spotkania wolontariuszy hospicyjnych odbywają się pod koniec każdego miesiąca, najbliższe odbędzie się w niedzielę 20 sierpnia, o godz. 17.00 w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Św. w Legnicy. Nowi wolontariusze są mile widziani.
więcej na stronie Radia PLUS Legnica