Wśród niepełnosprawnych i chorych z posługą biskupią

10 lutego w Bolesławcu, w sali ILO odbyło się doroczne spotkanie dla osób niepełnosprawnych i przyjaciół pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Piotra Wawrzynka. Było to już XXII Integracyjne Spotkanie Osób z Niepełnosprawnościami, organizowane przez Powiat Bolesławiecki z udziałem Stowarzyszenia Rodziców Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski. Na spotkanie przybyło ok. 600 uczestników, którym swoją pomocą służyli organizatorzy i wolontariusze.

W imieniu organizatorów, wszystkich przybyłych powitał starosta bolesławiecki Tomasz Gabrysiak. Natomiast bp Piotr powiedział: – Chciejmy się dziś zawierzyć Matce Bożej, bo jutro wspominamy Matkę Bożą z Lourdes, która jest patronką wszystkich chorych. Liturgicznie okres Bożego Narodzenia jest za nami, ale ta uroczystość odnosi nas do tego wydarzenia przede wszystkim dlatego, że Bóg jest między nami i z nami, zawsze się o nas troszczy i każdego z nas bardzo kocha. I dlatego w takim duchu chcemy przeżywać ten czas modlitwy, prosząc by Bóg dodawał nam sił, zdrowia, byśmy doświadczali swojej bliskości. Szczególnie chcemy modlić się za wszystkich chorych, cierpiących, utrudzonych, ale też za wszystkie rodziny które opiekują się chorymi, które często całe swoje życie poświęcają na troskę i pielęgnację chorych.

Złożył też swoje życzenia: – Jesteśmy wezwani do zaufania, do szukania bliskości Boga, a on podpowie ci właściwe rozwiązanie. Bóg wzywa nas też do odwagi na wzór Maryi. Jesteśmy też wezwani do otwartości na siebie, aby w radości i weselu iść przez życie – życzył wszystkim bp Piotr.

W oprawę muzyczną wydarzenia zaangażowani byli: Chór Miejski Cantate Deo i Miejska Orkiestra Dęta, a w przygotowanie liturgiczne, przedstawiciele osób niepełnosprawnych.

Więcej na stronie Niedzieli legnickiej