Blog Detail

Wyprawa w góry Izerskie DRP

22 stycznia kolejna górska wędrówka powołaniowa dla chłopców i mężczyzn w ramach Dobrego Rozeznania Powołania (DRP).

Plan dnia:

8.45 – zbiórka przed kościołem św. Józefa w Świeradowie Zdroju

9.00 – Eucharystia;

10.00 – wyprawa w Góry Izerskie, do Chatki Górzystów (po drodze: konferencja, różaniec, czas na rozmowy, a na zakończenie rekreacja na śniegu

Będzie możliwość wyjazdu z Legnicy (ul. Jana Pawła II nr 1, zbiórka o godz. 7.00, powrót ok. 19.00; ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

Dolny próg uczestnictwa to VII klasa szkoły podstawowej. Chłopcy powinni być odpowiednio ubrani, mieć jedzenie i picie na czas wędrówki oraz telefon ze słuchawkami (potrzebne do konferencji). Nie da się ukryć, że najbardziej skuteczne jest świadectwo i dobre słowo samych Księży, dlatego prosimy, by wspomnieć o DRP nie tylko w ogłoszeniach, ale także zachęcić do nich w czasie spotkań formacyjnych oraz w innych pozaliturgicznych momentach (katecheza szkolna, rozmowy w zakrystii itp.).

Zachęcamy do udziału w wyprawie także księży (szczególnie opiekunów służby liturgicznej), ponieważ również dla nas może to być okazja do spotkania, rozmów i tworzenia powołaniowej atmosfery dla ludzi młodych.

ZAPISY: ks. Tomasz Metelica – tel. 880 644 402 albo powolanie@diecezja.legnica.pl

Więcej na stronie Radia Plus Legnica