Z Magdalenkami na Jasną Górę

Po raz drugi w drogę do Częstochowy wyruszyła nowa grupa pielgrzymkowa. Prowadzi ją siostra Magdalena ze Zgromadzenia Sióstr Św. Marii Magdaleny od Pokuty wraz z siostrą Sylwią. W „9” wędrują 22 osoby. Są to pątnicy z Jeleniej Góry, Kamiennej Góry i okolic. Jest też siostra pielgrzymkowa z Warszawy.  Jak wędruje się grupie? Pątnicy odpowiadają: „Jest siła, jest moc, jest ”9”.

W grupie „9” wędrują też pokutnicy, czyli pielgrzymi z dawnej grupy pokutnej, którą przez lata prowadził ks. Ludwik Maciak, obecnie proboszcz parafii Św. Jana Chrzciciela w Kruszynie. Swoje pielgrzymowanie na Jasną Górę rozpoczął w 1991 roku. Wówczas z Bolesławca prowadził pątników na Światowe Dni Młodzieży z papieżem Janem Pawłem II do Częstochowy. W 1992 roku, po utworzeniu Diecezji Legnickiej został Ojcem duchownym legnickich pątników, a później przez 5 lat był przewodnikiem grupy pokutnej.-  Prowadzenia grupy pokutnej uczyłem się na pielgrzymce do Wilna- wspomina ks. Maciak.

Kolejnym przewodnikiem był ks. Mariusz Habiniak, proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Koskowicach. Wędrowanie na Jasną Górę rozpoczął jako dziecko, później jako uczeń szkoły średniej, a w końcu kleryk i kapłan. W 2008 roku został przewodnikiem grupy pokutnej, a rok później prowadził do Częstochowy grupę nr 8 jaworsko – prochowicką.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica