Zaproszenie Biskupa Legnickiego na obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Drodzy mieszkańcy Legnicy!

W niedzielę, 11 listopada, wszyscy Polacy w kraju i za granicą, będą świętować 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Do tego święta przygotowuje się cała Ojczyzna w tym także społeczność naszego Miasta. W związku z tym zaplanowano wiele wydarzeń patriotycznych, spotkań, koncertów oraz imprez towarzyszących obchodom tegorocznego święta narodowego. Ich inicjatorami są nasi Parlamentarzyści, Władze Miejskie, organizacje społeczne i patriotyczne.

Jako Biskup Legnicki, przywołując modlitwę ks. Piotra Skargi, proszę wszystkich organizatorów i uczestników tych wydarzeń, abyśmy w jedności, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć Ojczyźnie uczciwie.

W związku z tym serdecznie zapraszam wszystkich Legniczan, którym na sercu leży dobro Rzeczypospolitej, na Mszę świętą w intencji naszej Ojczyzny, 11 listopada w niedzielę o godz. 13.00 do Katedry.

Niech nasza modlitwa, będzie wyrazem jedności wszystkich Polaków i troski o dobro Ojczyzny, której losy zależą przede wszystkim od Bożej Opatrzności.

 

+ Zbigniew Kiernikowski

Biskup Legnicki

X