Ziemia Święta | 17-24 października 2020

PIELGRZYMKA 2020

TERMIN: 17.10 – 23/24.10.2020

Parafia Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu w Jeleniej Górze

***

TEL AVIV- BETLEJEM –  CEZAREA – HAJFA – KANA GALILEJSKA – NAZARET – JEZIORO GALILEJSKIE – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA – KAFARNAUM – GÓRA TABOR- JERYCHO – JORDAN- QUMRAN –  MORZE MARTWE –  GÓRA OLIWNA – JEROZOLIMA – BETANIA-  GÓRA SYJON –  EIN KAREM  – TEL AVIV

 ***

DZIEŃ  1 – WROCŁAW– TEL AVIV – CEZAREA – HAJFA – KANA GALILEJSKA – NAZARET

Spotkanie na lotnisku we WROCŁAWIU. Odprawa paszportowo – celna, wylot do TEL AVIVU – godz. 05:35, przylot godz. 10:25. Przejazd w kierunku CEZAREI postój przy akwedukcie, zwiedzanie starożytnego miasta: teatr, hipodrom. Przejazd do HAJFY – trzeciego co do wielkości miasta Izraela, malowniczo położonego nad Morzem Śródziemnym, na stokach Góry Karmel. Spacer po Ogrodach Bahaitów. Na Górze Karmel wizyta w Kościele Stella Maris, zbudowanego nad grotą wiązaną w żydowskiej i chrześcijańskiej tradycji z prorokiem Eliaszem i jego uczniem. Przejazd do NAZARETU, zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie. W miejscu gdzie nad wejściem znajduje się napis: Tu słowo stało się ciałem. Potem przejście do kościoła Świętego Józefa. Przejazd do KANY GALILEJSKIEJ – miejsca pierwszego cudu Jezusa. Odnowienie przysięgi małżeńskiej. Przejazd do hotelu w okolicach Tyberiady, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

 ***

DZIEŃ 2 – JEZIORO GALILEJSKIE – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA – KAFARNAUM- GÓRA TABOR- BETLEJEM

Śniadanie. Pierwszym punktem będzie przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego, Rejs po Jeziorze Galilejskim. Wizyta na GÓRZE BŁOGOSŁAWIEŃSTW, z której Jezus wygłosił swe najsłynniejsze kazanie – z tego miejsca rozpościera się najwspanialszy widok na Jezioro Galilejskie. Przejazd do miejscowości TABHAw którym to miejscu nastąpiło rozmnożenie chleba i ryb. Następnie zwiedzanie domu św. Piotra oraz Białej Synagogi w miejscowości KAFARNAUM. Wjazd na GÓRĘ TABOR i nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego. Następnie przejazd do Betlejem, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 ***

DZIEŃ 3BETLEJEM- EIN KAREM – JEROZOLIMA

Śniadanie, przejazd przez  BETLEJEM, zwiedzanie Bazyliki Narodzenia- Masz św., czas wolny,  przejście doGroty Mlecznej- tradycja mówi, że w tym miejscu Maria karmiła Jezusa podczas ucieczki do Egiptu. Przejazd na Pole Pasterzy – kościół z figura anioła ma kształt namiotu. Przejazd do EIN KAREM, zwiedzanie Kościoła św. Elżbiety i Kościoła Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Przejazd przez Nową Jerozolimę- Kneset, Menora- parlament i herb Izraela. Czas na zakupy dewocjonalIi. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

*** 

DZIEŃ 4GÓRA OLIWNA – JEROZOLIMA – GÓRA SYJON

Śniadanie, przejazd na GÓRĘ OLIWNĄ. Podziwianie najwspanialszej panoramy Jerozolimy. Zejście śladami Jezusa w stronę miejsca jego pojmania – Ogrodu Getsemani. Przejście do Kościoła Pater Noster, w którym Chrystus uczył apostołów Modlitwy Pańskiej „Ojcze Nasz”. Przejście do kościoła Dominus Flevit (Pan zapłakał). Wizyta u grobu Maryi, leżącym u stóp Góry Oliwnej. Następnie przejazd do JEROZOLIMY i zwiedzanie Starego Miasta: Ściana Płaczu, najświętsze miejsce dla każdego wyznawcy judaizmu, pozostałość Wielkiej Świątyni Jerozolimskiej.  Zwiedzanie kończy się na WZGÓRZU SYJON, gdzie zobaczymy Wieczernik – miejsce ostatniej wieczerzy, Kościół Zaśnięcia oraz grób Króla Dawida. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

 ***

DZIEŃ 5 – JEROZOLIMA

Śniadanie, przejazd do JEROZOLIMY, przejście Drogą KrzyżowąVia Dolorosa, ostatnia droga Jezusa  – najświętsze miejsce kultu chrześcijan – BAZYLIKA GROBU PAŃSKIEGO wraz z Kaplicą Grobu Chrystusa i Golgotą –  Zwiedzanie Bazyliki,  Msza św. w BAZYLICE.  Czas wolny na starym mieście  Jerozolimy. Wizyta w Kościele św. Anny oraz miejsca więzienia Chrystusa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 ***

DZIEŃ 6 BETANIA-  JERYCHO – JORDAN- QUMRAN- MORZE MARTWE

Śniadanie. Przejazd do BETANII, która zachowuje pamięć o Łazarzu, żyjącym tutaj ze swoimi siostrami. Wejście do grobu Łazarza. Przejazd do najstarszego  miasta na świecie JERYCHOto tu znajduje się słynne drzewo zwane sykomorą Zachariasza. Według miejscowej tradycji na to drzewo miał się wspiąć zwierzchnik celników, który pragnął zobaczyć Jezusa. Wizyta nad rzeką JORDAN– odnowa sakramentu chrztu. Przejazd do QUMRAN– gdzie odnaleziono, liczące niemal 2 tysiące lat, słynne zwoje znad Morza Martwego.  Przejazd nad MORZE MARTWE – postój i czas wolny, podczas którego będzie możliwość kąpania się w Morzu Martwym. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 ***

DZIEŃ 7 – TEL AVIV – WROCŁAW

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, spacer ulicami Betlejem, czas na modlitwy i zakup pamiątek. Przejazd do TEL AVIVU – spacer po starej części miasta – Starej Jaffy, według Starego Testamentu założył ją po biblijnym potopie jeden z synów Noego, Jaffet. Przejazd na lotnisko, odprawa paszportowo-celna, wylot z Tell Avivu godz. 21:10.

 ****

DZIEŃ 8 – Przylot do WROCŁAWIA godz. 00:25 +1 h.

 

 

TERMIN: 17.10 – 23/24.10.2020           CENA: 3.590 zł

***

Msze Św. odprawiane codziennie w miejscach wyznaczonych świątyń.

Cena zawiera:  ▪ Bilet lotniczy ▪ bagaż główny 20 kg ▪ transfer klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania ▪ zakwaterowanie w pokojach dwu i trzyosobowych w hotelach 3*** ▪ 2 posiłki dziennie (śniadanie, obiadokolacja) + woda do obiadokolacji, ▪ mała butelka wody każdego dnia  ▪ opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie ▪ opieka księdza ▪ ubezpieczenie KL, NNW, BP, ▪ opłaty lotniskowe i paliwowe ▪ bilety wstępu na całej trasiezestaw Audioguidefundusz TFG.

Cena nie zawiera: wydatków własnych, posiłków niewymienionych w programach, napoi do posiłków niewymienionych w ofercie, dopłaty do pokoju 1 os. (koszt wyliczany na zapytanie), obligatoryjnych napiwków w hotelach i dla pracowników obsługi turystycznej oraz przewodników miejscowych płatnych w Izraelu – 90$/ os.

Uwagi: Paszport ważny co najmniej 6 miesięcy z dniem wyjazdu z Izraela. Osoby posiadające pieczątkę w paszporcie potwierdzającą pobyt w Arabii Saudyjskiej i Emiratów Arabskich mogą być nie wpuszczone. Cena może ulec zmianie jeśli wzrosną opłaty lotnicze lub przelicznik dolara powyżej 3,8800 zł. Dzień pierwszy i ostatni przeznaczone są na podróż, a cena została skalkulowana z uwzględnieniem ewentualnych niedogodności wynikających z tego faktu (wczesnoranne lub późnonocne wyloty). Program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom, jednak wszystkie miejsca i obiekty przewidziane do zwiedzania zostaną zachowane, choć w innej kolejności.

Termin pielgrzymki może ulec zmianie z przesunięciem +/- 3 dni wynikające z organizacją rozkładu lotów na rok 2020.  

Każda zmiana osoby na liście wiąże się z kosztami wg stawki linii lotniczych. Godziny wylotów mogą ulec zmianie do 24h przed lotem. Podczas przechodzenia granicy prosimy być przygotowanym i posiadać długopis oraz paszport, który jest ważny do pół roku przed planowaną podróżą do Izraela. Ze względów bezpieczeństwa walizki są prześwietlane prosimy więc pamiętać, że do Izraela można przewieść jeden karton papierosów i tylko jedną butelkę do 1l wysokoprocentowego alkoholu. Ubezpieczenie od rezygnacji zwrot 100 % kosztów imprezy przy udokumentowanych przyczynach rezygnacji np. choroba, wypadek, utrata pracy, śmierć ok.3% wartości imprezy.

 

 

 

 

Photo by Anton Mislawsky on Unsplash