Złotoryja. Msza św. dla zakochanych

Niezwykła oprawa, bo i ważny temat. Sobotnia Msza św. została poświęcona miłości, która ma przecież tylko jedno Źródło.

W sobotę 13 lutego w parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Złotoryi odbyła się Eucharystia poświęcona miłości.

Program wydarzenia zawierał w sobie Mszę św., przerwę na kawę oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Eucharystii o godz. 20 przewodniczył o. Roch Jerzy Dudek OFM, wikariusz. – Pomysł wyszedł od świeckich z naszych dwóch złotoryjskich parafii – św. Jadwigi Śląskiej oraz Narodzenia NMP – mówi. – W czasie, kiedy wszystko było pozamykane, pojawiło się pytanie: dokąd można pójść? – tłumaczy. Odpowiedź miała przyjść w przeddzień wspomnienia św. Walentego, patrona zakochanych.

– Nasi ojcowie podobnych akcji organizują nam bardzo wiele, zawsze jesteśmy bardzo mile zaskoczeni – mówiła Beata Woźniak. – Co sądzimy o tej? Jeszcze nie wiemy – śmiał się Stanisław Woźniak.

Wiernym ukazał się zaraz widok niezwykle przyozdobionej świątyni. Cztery podświetlane litery tworzące wyraz „love”, kolorowe światełka, świece, a na posadzce płatki kwiatów… – No i jak tu nie chodzić do tego kościoła?! – zachwycali się wchodzący. – Chcieliśmy trochę zaszaleć – komentuje z uśmiechem o. Roch. – Nie ma lepszego miejsca, w którym moglibyśmy się spotkać. Bóg z nieskończonej miłości ofiaruje siebie za nas, chce nas tą najprawdziwszą miłością nakarmić – mówił franciszkanin. – Miłość jest tylko jedna – tłumaczył zebranym.

Specjalnie na wydarzenie, wraz ze swoimi drugimi połówkami, przybyli z Legnicy bracia Krzysztof i Daniel. – Czujemy się bardzo związani z tą parafią – mówił pierwszy z nich, którzy przyjechał z żoną Beatą. – Służyliśmy tutaj do Mszy św. przez ponad 20 lat. Każde takie wydarzenie nas przyciąga – dodał drugi, któremu towarzyszyła narzeczona Joanna.

– Często słyszymy w kościele: „Miłujmy Boga”, a do żony mówimy: „Kocham cię”. Musimy pamiętać, że zarówno miłość Boża, jak i miłość małżeńska mają to samo Źródło. Nie możemy oddzielać tych dwóch rzeczywistości – podkreślał o Roch.

Pełna fotorelacja na stronie LEGNICKIEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.