Zmarł ks. Jerzy Porzeziński

W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że dnia 25 marca 2020 r. w 87. roku życia, w 63. roku kapłaństwa odszedł do Pana śp. KSIĄDZ KANONIK JERZY PORZEZIŃSKI.

Po święceniach prezbiteratu, które przyjął 23 czerwca 1957 roku we Wrocławiu pracował jako wikariusz kooperator w Parafiach: Węgliniec, Oleśnica, Bolesławiec, Wrocław – Katedra, Sobieszów, jako wikariusz substytut w Parafiach: Raciborowice, Czerwona Woda, Piechowice, Piotrowice – Chmielów, Paszowice.

W latach 1972-1981 pełnił funkcję administratora Parafii w Starym Węglińcu. W latach 1981-1985 pełnił funkcję administratora i proboszcza Parafii w Krzelowie. W latach 1985-1991 był kolejno administratorem
i proboszczem Parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Ruszowie. W latach 1991-1993 pełnił funkcję rezydenta w Parafii pw. św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy. Inkardynowany do Diecezji Legnickiej 15 czerwca 1993 r. W latach 1993 -1996 pełnił funkcję administratora i proboszcza Parafii pw. Narodzenia NMP w Chocianowcu.

Po przejściu w stan spoczynku zamieszkał w Domu Księży Emerytów we Wrocławiu.

 

++++

PLAN UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWYCH:

***

+ 28 marca 2020 roku (sobota): godz. 11.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Marka Mendyka z udziałem miejscowego Proboszcza w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Starym Węglińcu.

***

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z wymogami stanu epidemicznego, nie będzie można bezpośrednio uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych zarówno w kościele parafialnym jak i na miejscowym cmentarzu, poza wąskim gronem 5 osób najbliższej rodziny oraz duchownych.

Msza św. z udziałem większej grupy wiernych zostanie odprawiona po ustaniu stanu epidemii. O szczegółach powiadomi wiernych proboszcz parafii w Starym Węglińcu.

 

 

Zmarłego Prezbitera polecamy modlitwom

Legnicka Kuria Biskupia