Zmarł ks. Michał Darowski

W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że dnia 28 lipca 2020 r. w 88. roku życia, w 65. roku kapłaństwa odszedł do Pana śp. KSIĄDZ KANONIK MICHAŁ DAROWSKI.

Po święceniach prezbiteratu, które przyjął 19 czerwca 1955 roku we Wrocławiu, jako wikariusz pracował w Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Elżbiety we Wrocławiu. Po trzech lata posługi w charakterze wikariusza od 15 lipca 1958 roku skierowany do posługi duszpasterskiej w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Świętej Trójcy w Podgórzynie jako administrator a następnie proboszcz. Posługę tę pełnił do przejścia na emeryturę 15 czerwca 1991 roku. Będąc już w stanie spoczynku pozostał w Podgórzynie, w tym czasie w miarę sił wspierając w posłudze duszpasterskiej kolejnych Proboszczów.  

W roku 1983 odznaczony godnością kanonika RM.

+++

PLAN UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWYCH – 31 lipca 2020 roku (piątek):

+ godz. 10.00 wprowadzenie ciała do kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Podgórzynie (duży kościół) i różaniec w intencji zmarłego,

+ godz. 11.30 oficjalne pożegnania i przemówienia,  

 + godz. 12.00 Msza święta pogrzebowa i obrzędy ostatniego pożegnania pod przewodnictwem delegata Biskupa Legnickiego księdza prałata Leopolda Rzodkiewicza, wikariusza biskupiego ds. stałej formacji duchowieństwa; bezpośrednio po Mszy świętej dalsza część ceremonii pogrzebowej.

+++

 

Zmarłego Prezbitera polecamy modlitwom

Legnicka Kuria Biskupia