Zmiany duchowieństwa 2022

25 maja (środa) księża neoprezbiterzy udali się do domu Biskupa Legnickiego, by otrzymać z jego rąk swoje pierwsze aplikaty kierujące ich do posługi kapłańskiej w parafiach diecezji legnickiej o czym informowaliśmy już wcześniej tutaj.

Pozostałe zmiany duchowieństwa diecezji legnickiej zostały ogłoszene w piątek 27 maja br. w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego po wcześniejszych indywidualnych spotkaniach księży zmieniających parafie posługiwania z Księdzem Biskupem.

W kaplicy Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski podziękował wszystkim księżom za włożone serce oraz trud pracy duszpasterskiej w parafiach ich dotychczasowego posługiwania. Wskazał na Dzieje Apostolskie jako podręcznik eklezjologii, czyli nauki o Kościele. Tegoroczne zmiany dotyczą 33 księży wikariuszy i proboszczów.

Na zakończenie Ksiądz Biskup wręczył dekrety powołujące nową Radę Kapłańską oraz Kolegium Konsultorów.

Zmiany księży diecezji legnickiej nastąpią 27 czerwca (poniedziałek), natomiast księża neoprezbiterzy udadzą się na swoje pierwsze parafie 1 lipca (środa).

Zmiany wśród duchowieństwa diecezji legnickiej zostaną zamieszczone na stronie diecezji w spisie duchowieństwa w dniu wejścia w życie tj. 27 czerwca.