15 czerwca: Koncert GOLEC uORKIESTRA

W tym roku świętujemy 25. rocznicę wizyty Jana Pawła II. 2 czerwca 1997 roku Ojciec Święty odprawił Mszę świętą na legnickim lotnisku, w której uczestniczyło blisko 300 tys. wiernych. To wydarzenie na trwale zapisało się na kartach historii diecezji i piastowskiej Legnicy.

Z tej okazji 15 czerwca w Legnicy odbędzie się wielki koncert ku czci Św. Jana Pawła II. Na placu przy kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Św. na osiedlu Piekary wystąpi zespół Golec uOkriestra. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 występem lokalnych artystów. Godzinę później zaplanowano wykład: „Święty Jan Paweł II – Największy z Polaków” podczas którego będzie można powrócić do wyjątkowych chwil spędzonych z Ojcem Św. w Legnicy. O godz. 19.30 na scenie pojawi się zespół Golec uOrkietra ze swoimi największymi hitami, a także utworami specjalnie dedykowanymi papieżowi. Usłyszymy m.in. „Ściernisko”, „Słodycze”, „Szarpany”, „Pędzą konie”, a także utwory dedykowane papieżowi Polakowi takie jak np. „Leć muzyczko”. Koncert z okazji 25. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do Legnicy zakończy pokaz sztucznych ogni.

Jednak dzień świętowania wyjątkowej wizyty rozpocznie się 15 czerwca już o godz. 10.00. W Katedrze Legnickiej biskup Andrzej Siemieniewski przewodniczyć będzie Mszy św. w intencji pracowników Radia PLUS Legnica i ich rodzin. Rozgłośnia świętuje 30-lecie istnienia. W Eucharystii wezmą też udział uczestnicy Biegu Papieskiego. Po Mszy św. przed pomnikiem Jana Pawła II zostaną złożone wiązanki kwiatów i zapalone znicze. Natomiast w parku Miejskim o godz. 12.00 rozpocznie się IX Bieg Papieski. W rywalizacji na różnych dystansach wezmą udział przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz młodzież. Zaplanowano także bieg główny na symbolicznym dystansie 1997 metrów, nawiązujący do roku przyjazdu papieża do Legnicy.

foto: oficjalna strona zespołu golec.pl