40. rocznica śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego. Msza o owoce beatyfikacji [TRANSMISJA]

28 maja przypada 40 rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia. Tego dnia o godz. 19:00 w Archikatedrze Warszawskiej zostanie odprawiona msza o owoce beatyfikacji Sług Bożych kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej pod przewodnictwem i z homilią abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Episkopatu Polski.

W nawiązaniu do daty rocznicy śmierci Prymasa Tysiąclecia 28 dzień miesiąca to od lat dzień modlitwy przy grobie kard. Stefana Wyszyńskiego w stołecznej Archikatedrze. Najpierw modlono się o jego beatyfikację, a od listopada 2019 roku trwa przygotowanie pastoralne i modlitwa o owoce beatyfikacji. Niewykluczone, że w przyszłości, jeśli tak zdecyduje papież, będzie to dzień liturgicznego wspomnienia Prymasa Wyszyńskiego.