Aktualności pielgrzymkowe

Za nami spotkanie księży przewodników Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. Czy pójdziemy w tym roku?

We wtorek 26 stycznia odbyło się kolejne spotkanie organizacyjne, przygotowujące Pieszą Pielgrzymkę Legnicką na Jasną Górę. Będzie to 30. pielgrzymka w historii diecezji legnickiej, a wyruszy, jeżeli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, 29 lipca z Legnicy, by na 7 sierpnia dotrzeć na Jasną Górę.

Księża przewodnicy podczas wtorkowego spotkania rozmawiali m.in. o tym, czy pielgrzymki w tym roku będą mogły wyruszyć ku Jasnej Górze. Tego na tę chwilę nie wiadomo, ponieważ sytuacja związana z ograniczeniami w Polsce jest na tyle dynamiczna, że trudno jest przewidywać cokolwiek dalej niż dwa tygodnie do przodu.

– Dlatego przyjęliśmy zasadę, że przygotowujemy się na normalną pielgrzymkę, ale podchodzimy do sprawy odpowiedzialnie. Zakładamy więc także te gorsze scenariusze, a więc że będziemy mogli wędrować mniejszymi albo tylko pojedynczą grupą. Dlatego przygotowujemy się do tego, żeby część pielgrzymki przenieść w przestrzeń internetu. Chcemy, żeby np. konferencje mówione przez „krążowników” między grupami były dostępne także jako nagrania wideo w internecie – mówi ks. Tomasz Metelica, główny przewodnik Pieszej Pielgrzymki Legnickiej.

Wśród tegorocznych planów pielgrzymkowych jest chociażby powrót na trasę tzw. grupy pokutnej. Będzie to grupa nr 7, a jej przewodnikiem został ks. Paweł Wołczański, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Węglińcu, były ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy.

Nowością na pielgrzymkowym szlaku będzie za to pojawienie się grupy o numerze 9, której przewodnikiem, a raczej przewodniczką będzie siostra ze Zgromadzenia Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty.

Więcej informacji o tych grupach (będą po kolei przedstawiane, również te nowe), a także o nadchodzącej pielgrzymce (newsy, harmonogramy, dane kontaktowe) znajdziecie na stronie pielgrzymkalegnicka.pl.

Relacje z zeszłorocznego pielgrzymowania znajdziecie zaś m.in. na kanale „Gościa Legnickiego” na platformie YouTube – KLIKNIJ.