Gaudeamus w legnickim WSD
Data publikacji: środa, 06-10-2021
W Wyższym Seminarium Duchownym diecezji legnickiej zabrzmiało uroczyste Gaudeamus, to oznacza, że oficjalnie rozpoczął się nowy rok akademicki. Inauguracja rozpoczęła się Mszą św. pod przewodnictwem biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego, następnie wykład inauguracyjny wygłosił ks. prof. Marek Starowieyski z Warszawy.
Ten rok przynosi pewne zmiany. Kandydaci, którzy zgłosili się do seminarium przejdą najpierw rok propedeutyczny, a dopiero później rozpoczną studia na Papieskim Wydziale Teologicznym, do którego afiliowane jest legnickie WSD.
Rok propedeutyczny to nowość, która wynika z zaleceń Kongregacji ds. Duchowieństwa, która wydała dokument: „Droga formacji prezbiterów w Polsce". Zatem rok propedeutyczny rozpoczyna 4 kleryków z diecezji legnickiej i 3 z diecezji świdnickiej. Ich formacja odbywać się będzie w osobnym domu przy ul. Grunwaldzkiej
W uroczystej inauguracji wzięli udział: bp Adam Bałabuch ze Świdnicy, bp senior Stefan Cichy, prorektor PWT we Wrocławiu ks. Rajmund Pietkiewicz, przedstawiciele seminariów duchownych archidiecezji wrocławskiej, przedstawiciele wyższych uczelni Zagłębia Miedziowego, siostry zakonne, księża, klerycy oraz zaproszeni goście.
Więcej na stronie Radia Plus Legnica
[gallery link="file" columns="2" size="full" ids="29393,29394,29395,29396,29397,29398,29399,29400"]






















