Nuncjusz Apostolski na Jubileuszu duchowieństwa diecezji legnickiej
Data publikacji: sobota, 21-06-2025
W piątek 20 czerwca w Zgorzelcu odbył się Jubileusz duchowieństwa.
Biskupi, księża, diakoni oraz klerycy zgromadzili się w koście św. Jadwigi, gdzie biskup legnicki Andrzej Siemieniewski udzielił zgromadzonym błogosławieństwa na drogę.
Z krzyżem jubileuszowym duchowni wyruszyli ulicami Zgorzelca do kościoła jubileuszowego pw. św. Józefa Robotnika, gdzie miała miejsce dalsza część Jubileuszu.
Gościem spotkania był Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Antonio Guido Filipazzi. Nuncjusz wygłosił do zgromadzonych konferencję o znaczeniu Jubileuszu w życiu i posłudze kapłańskiej. Zawarł w niej 6 ważnych myśli: rola kapłana jako pośrednika i sługi jednania, czystość kapłańska, uznanie grzechów i spowiedź, pojednanie z Kościołem, ludźmi i z samym sobą, rola kapłana jako lekarza dusz, kapłan jako pasterz, lekarz i spowiednik.
Było też nabożeństwo i adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której można było skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
Podczas uroczystej Eucharystii homilię po polsku wygłosił abp Antonio Filipazzi. Mówił min. o znaczeniu nadziei chrześcijańskiej w misji Kościoła, kapłana i w czasie roku Jubileuszu.
Po zakończonej pielgrzymce był czas na wspólną agapę.
Wieczorem zaś Nuncjusz Apostolski przewodniczył Mszy św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy. W tym roku parafia ta obchodzi 35-lecie powstania.
Więcej na stronie Niedzieli Legnickiej. Do posłuchania na stronie Radia Plus Legnica

poziomnabaner.jpg)
poziomnabaner.png)










































