Biskup Legnicki z wizytą w Dolnośląskim Centrum Rehabilitacji

22 października 2021 roku, we wspomnienie św. Jana Pawła II, Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski odwiedził Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji w Kamiennej Górze. Towarzyszyli mu: ks. dr Jarosław Kowalczyk – moderator Legnickiej Kurii Biskupiej oraz ks. proboszcz Aleksander Siemiński – kapelan.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z Zarządem DCR. Pan Prezes Artur Mazur przedstawił zgromadzonych, a następnie opowiedział o funkcjonowaniu placówki i jej ofercie medycznej. Kolejnym punktem odwiedzin było spotkanie z chorymi w kaplicy. Po wspólnej modlitwie i śpiewie Ksiądz Biskup skierował słowo do zebranych, w którym odwołał się do wspomnień z niedawnej wizyty ad limina Apostolorum. Przywołał spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz użyte przez Papieża sformułowanie „okno nadziei” (finestra della speranza) w odniesieniu do misji Kościoła.

Ksiądz Biskup podkreślił, że w życiu człowieka – obok chwil radosnych i przyjemnych – przychodzą także trudne doświadczenia. I wówczas ważne jest, żeby nie zwątpić i spoglądać przez „okno nadziei”. Dla człowieka wierzącego taką kartą chrześcijańskiego optymizmu pozostaje perspektywa zbawienia wiecznego w Jezusie Chrystusie. Na zakończenie spotkania Ksiądz Biskup udzielił pasterskiego błogosławieństwa zarządowi, personelowi oraz pacjentom DCR oraz rozdał pamiątkowe obrazki.