Bolesławiec. Nieszpory Ludźmierskie

W sobotę 22 sierpnia o godz. 19.00 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu odbędzie się koncert „Nieszpory Ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza.

Nieszpory od swojej prapremiery w 1992 roku święcą wielkie triumfy i cieszą się niesłabnącym powodzeniem, zarówno krytyków, jak i słuchaczy. Koncert został wystawiony już blisko 100 razy w kraju i za granicą, w reprezentatywnych kościołach i katedrach, m. in.w Chicago, Toronto, Nowym Jorku oraz jako wizytówka polskiej kultury na wystawie światowej EXPO ’98 w Lizbonie. W kraju odwiedził wszystkie większe ośrodki kulturalne, zyskując wierne grono słuchaczy.

Nieszpory to monumentalne w formie dzieło z udziałem wielkiej orkiestry symfonicznej, chóru mieszanego oraz solistów. Udział popularnych artystów estradowych i ich perfekcyjne wykonanie partii solowych niewątpliwie wpływają na dobry odbiór tego koncertu nawet przez mniej wyrobionych słuchaczy, mających sporadyczny kontakt z muzyką klasyczną.

Soliści min: Hanna Banaszak, Beata Rybotycka, Jacek Wójcicki, Andrzej Lampart.

Wstęp wolny!