Boże Ciało na ulicach Legnicy [FILMY]

W czwartek obchodziliśmy uroczystość Bożego Ciała. Po roku przerwy, na ulice Legnicy wyruszyły procesje eucharystyczne.

Główna uroczystość odbyła się w katedrze. Poprzedziła ją Msza św. o g. 17 pod przewodnictwem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego. Udział w niej wziął również biskup senior Stefan Cichy, proboszczowie i wikariusze legnickich parafii, przełożeni seminarium, klerycy, siostry zakonne, harcerze oraz wierni. Wprowadzając wszystkich do modlitwy bp Kiernikowski powiedział, że rozpoczynamy również w diecezji Rok Eucharystii.

W homilii mszalnej Ksiądz Biskup nawiązał do tematu Roku Eucharystii – „Eucharystia daje życie” – i wyjaśnił jego znaczenie, opierając się na historii zbawienia i tekstach Pisma św.

Po Mszy św. wyruszyła procesja w kierunku kościoła św. Jacka, gdzie na zakończenie odbyła się modlitwa uwielbienia.

Więcej w kolejnym wydaniu Niedzieli legnickiej oraz na stronie Radia Plus Legnica