Dolnośląska inauguracja roku szkolnego w Bolesławcu

Nowy rok szkolny na Dolnym Śląsku został uroczyście zainaugurowany w Bolesławcu. Połączony był z otwarciem nowej siedziby Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych. Na uroczystość przybyła wiceminister edukacji Marzena Machałek, marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, kurator oświaty Roman Kowalczyk. Obecni byli przedstawiciele sejmu i senatu, władz lokalnych oraz liczne grono zaproszonych gości.

Inauguracja rozpoczęła się w bolesławieckiej bazylice maryjnej, gdzie Mszy św. w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców przewodniczył biskup pomocniczy Marek Mendyk – przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Episkopatu Polski.

Druga część spotkania odbyła się na terenie nowej siedziby Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych przy ul. Bankowej. Po przemówieniach bp Marek Mendyk poświęcił budynek szkoły, dokonano również symbolicznego przecięcia wstęgi. Od dzisiejszego dnia uczniowie tej placówki będą się uczyć w nowych, bardzo nowoczesnych i dostosowanych do ich potrzeb warunkach.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica