Dzień skupienia sióstr zakonnych w Krzeszowie

W święto apostołów Filipa i Jakuba, 6 maja, do Krzeszowa przyjechały siostry zakonne posługujące w diecezji legnickiej na dzień skupienia.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. odprawioną w bazylice krzeszowskiej, której przewodniczył bp Marek Mendyk. Do koncelebry staneli również ks. Marian Kopko – kustosz sanktuarium, ks. Piotr Zawadka – odpowiedzialny za instytuty życia konsekrowanego. W homilii mszalnej ks. Biskup nawiązał do rocznicy objawień w Fatimie. Przypominając o najważniejszych przesłaniach orędzie Matki Bożej podkreślił: – „Jeżeli Pan Bóg ukazuje nam przyszłość, to nie dla zaspokojenia naszej ciekawości, ale w celu zmobilizowania nas do nawrócenia i modlitwy, aby w ten sposób nie dopuścić do zagrażającej nam katastrofy. Jestem przekonany, że to, co ostatnio wydarzyło się w ostatnich latach: Rok Miłosierdzia, ŚDM, cud eucharystyczny w kościele św. Jacka – to wszystko wpisuje się w te fatimskie wydarzenia i w sposób bardzo jasny i czytelny pokazują nam drogę”.

Zaznaczył, że w życiu należy trzymać się dobrej drogi, którą jest Jezus Chrystus. „Trzymajmy się Jezusa!On bezpiecznie poprowadzi po wszystkich ścieżkach życia. Apostołowie Filip i Jakub, których święto dzisiaj obchodzimy, zwracają naszą uwagę na trzy istotne aspekty naszego doświadczenia wiary. On jest drogą, prawdą i życiem” – mówił ks. Biskup.

Po wspólnej modlitwie był czas na pogłębienie tych treści podczas konferencji, które odbyły się w klasztorze sióstr benedyktynek.

 

[flickrstream id=”5″]

X