Dzień Życia Konsekrowanego w Katedrze

Konsekracja to droga służby wobec świata – powiedział biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas Mszy św. odprawionej w południe w święto Ofiarowania Pańskiego. Do katedry przybyli przedstawiciele zakonów i zgromadzeń męskich i żeńskich, które są obecne w naszej diecezji. Ten dzień obchodzony jest bowiem również jako Dzień Życia Konsekrowanego.

Był czas na adorację Najświętszego Sakramentu, konferencję ascetyczną. Podczas Mszy św. osoby konsekrowane ponowiły swoje śluby zakonne. Dzień Życia Konsekrowanego to powrót do dnia składania ślubów zakonnych i odnowienia swojego zakonnego charyzmatu, mówią sami konsekrowani.

W naszej diecezji swoje placówki ma 15 zakonów i zgromadzeń żeńskich, 5 męskich, jest też 1 wdowa konsekrowana-pustelnica.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica