Festyn Towarzystwa WSD

Tradycją lat minionych w niedzielę 12 czerwca 2022 roku przeżywaliśmy Festyn Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego. Wydarzenie miało miejsce przy Domu Propedeutycznym w Legnicy.

Spotkanie rozpoczęła modlitwa różańcowa. Po niej do naszej wspólnoty przybył Ksiądz Biskup Andrzej Siemieniewski, który zasłużonym członkom Towarzystwa Przyjaciół WSD wręczył jubileuszowe medale XXX-lecia Diecezji Legnickiej.

Centralnym momentem naszego spotkania była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem księdza Rektora. Oprawę liturgiczną przygotowali klerycy. W homilii ks. Piotr Kot podkreślał, że Pan Bóg jest nieustannie obecny w historii każdego człowieka. Po grzechu rozpoczął On wytyczanie drogi zbawienia, która ostatecznie przyjęła kształt Krzyża Chrystusa. Krzyż jest wyrazem mądrości Bożej, ponieważ najpełniej objawia Miłość Boga. Jednak z tej drogi człowiek nie korzysta zbyt chętnie. Dlatego Pan Bóg daje swego Ducha, który ma uzdalnia do przyjęcia zdroju łaski wypływającego z przebitego boku Syna Bożego.

Druga część naszego spotkania miała miejsce na boisku seminaryjnym, gdzie każdy mógł skorzystać z przygotowanego posiłku. Czas dzielenia się i radości dopełnił występ zespołu „Presbiteri”, składający się z księży absolwentów naszego seminarium. Wszyscy mogli podziwiać wielkie talenty wokalne i muzyczne ks. Mateusza Maleńczuka, ks. Mateusza Nawrota, ks. Szymona Opały oraz ks. Artura Jaguszczaka. Wydarzenie uwieńczyło nabożeństwo czerwcowe pod przewodnictwem ks. Mateusza Kopani, prefekta WSD.

Niedzielny festyn był wspaniałym czasem spotkania z Bogiem i z drugim człowiekiem. Członkowie Towarzystwa Przyjaciół, którzy na co dzień duchowo wspierają alumnów, mogli naocznie przekonać się o wartości czasu ofiarowanego na modlitwę o powołania i za powołanych do kapłaństwa. Wszystko odbyło się w dobrej, przyjaznej atmosferze, a przy tym w obfitych strumieniach czerwcowego słońca.

Pełna fotorelacja na stronie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej.