Film i prelekcja o abp. Baraniaku

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Salezjański Kociołek Kultury, które odbędzie się w piątek 19 stycznia 2018 roku o godz. 18,30 w sali teatralnej przy kościele św. Jana Bosko w Lubinie. Gościem będzie dr Jolanta Hajdasz (dziennikarka i publicystka), która wygłosi prelekcję na temat „Arcybiskup Antoni Baraniak – Żołnierz Niezłomny Kościoła”.

Zostanie ona poprzedzona projekcją najnowszego filmu Jolanty Hajdasz o arcybiskupie Baraniaku pt. „Żołnierz Niezłomny Kościoła”. Za ten film autorka otrzymała Nagrodę Wolności Słowa przyznawaną przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Arcybiskup Antoni Baraniak: salezjanin, sekretarz prymasów: kard. Augusta Hlonda i kard. Stefana Wyszyńskiego. Obok kardynała Wyszyńskiego i Kardynała Wojtyły jedna z najważniejszych postaci kościoła w Polsce w okresie komunizmu. Aresztowany równocześnie z prymasem Wyszyńskim, został umieszczony w komunistycznych kazamatach na ul. Rakowieckiej, gdzie przez prawie trzy lata poddawany był okrutnym torturom. Nigdy nie uległ poddawanej presji komunistycznych zbrodniarzy i zachował wierność Bogu i Kościołowi.

Jolanta Hajdasz: dziennikarka, pracowała w Radiu Wolna Europa, Polskim Radiu, TVN i TVP oraz w „Przewodniku Katolickim”. Jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauk politycznych. Wykładała na UAM i WSNHiD w Poznaniu, obecnie wykłada w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Jest członkiem zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz członkiem AKO im. Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu. Jest między innymi autorką książki „Szczekaczka, czyli rozgłośnia polska Radia Wolna Europa” i filmów o arcybiskupie Baraniaku: „Zapomniane męczeństwo” i „Żołnierz Niezłomny Kościoła”.

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów: Parafii św. Jana Bosko w Lubinie i Wspólnoty „Wiara i Rozum”