Królowa pokoju w legnickiej katedrze

Jeszcze do niedzieli 30 sierpnia wierni mogą modlić się przed Najśw. Sakramentem umieszczonym w monstrancji z Medjugorie.

Od 26 do 30 sierpnia w Katedrze pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła gości niezwykła monstrancja, zwana „Królową Pokoju”.

W trakcie jej pobytu w katedrze, została tam zorganizowana m.in. całonocna adoracja Najśw. Sakramentu w nocy z czwartku na piątek. Na niedzielę zaś, czyli ostatni dzień jej obecności w katedrze, zaplanowano adorację od godz. 14 do 18:30, z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15 oraz nieszporami o godz. 18.

Z radością przyjęliśmy monstrancję do naszej świątyni – mówi ks. Robert Kristman, proboszcz parafii katedralnej. – Peregrynacja stanowi dobrą okazja do pobudzania pobożności eucharystycznej. W katedrze mamy przecież kaplicę adoracji, w której wierni mogą na co dzień <od porannej do wieczornej Mszy św.> czuwać przed Panem Jezusem – dodaje duchowny. 

Dzieło wykonane w polskiej pracowni „Drapikowski Studio” jest jednym z dwunastu takich na świecie. Ozdobne naczynia liturgiczne trafiają ostatecznie do miejsc szczególnie dotkniętych prześladowaniami lub po prostu, ważnych dla chrześcijaństwa. Ta konkretna monstrancja ma trafić do Medjugorie, gdzie już wcześniej była, a w pewnym momencie znajdzie stałe miejsce, kiedy staraniami radomskiego stowarzyszenia „Comunità Regina della Pace” <”Wspólnota Królowej Pokoju”> zostanie w mieście utworzona kaplica wieczystej adoracji.

W tym roku, piękne naczynie gościło w kilku miejscach naszej diecezji, ostatnio m.in. w bazylice w Krzeszowie; w parafii pw. św. Jana Sarkandra w Lubinie czy na szczycie Śnieżki w zabytkowej kaplicy św. Wawrzyńca.

Celem peregrynacji jest szerzenie pokoju i pojednania między ludźmi.

Pełna relacja na stronie Legnickiego Gościa Niedzielnego.

X