Legnica. Kandydat do święceń

Podczas południowej Eucharystii w katedrze pw. św. Piotra i Pawła odbyła się uroczystość przedstawienia ludowi wiernemu kandydata do święceń diakonatu i prezbiteratu.

Jest nim alumn Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej kl. Krzysztof Borysiewicz. Aktualnie jest studentem V roku teologii na Papieskim Wydziale Teologicznym. Pochodzi z parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze.

– Przedstawiamy dzisiaj kandydata, który jest godny, by wejść w tajemnicę posługi kapłańskiej. Czas, który od dzisiaj się rozpoczyna, będzie momentem, w którym dokonuje się swoista weryfikacja w tobie i wokół ciebie. Chodzi o to, byś w dniu święceń mógł powiedzieć, że z Bożą pomocą chcesz złączyć swoje życie w nierozdzielny sposób z Kapłanem, Jezusem Chrystusem, który siebie samego daje za zbawienie ludzi. My, Kościół, patrzymy, obserwujemy, czy są w tobie przesłanki ku temu. Ty też musisz patrzeć na siebie, czy jesteś gotów zaryzykować i pójść jako posłany, by spełniać tajemnice Jezusa Chrystusa – mówił biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.

Zanim biskup pobłogosławił kandydatowi na ostatni etap formacji, nastąpił dialog między nim a przygotowującym się do święceń klerykiem. Biskup zadawał mu pytania o to, czy pragnie odpowiedzieć na powołanie i tak kształtować swoje życie duchowe, by mógł służyć wiernie Chrystusowi i Kościołowi. Na każde z zadanych pytań kl. Krzysztof Borysiewicz odpowiadał: „Chcę”.

Pełna fotorelacja na stronie Legnickiego Gościa Niedzielnego.