Legnickie Pole. OdNowa

Widziałeś już plakat tegorocznego Spotkania Młodych? A zdjęcia z zeszłego roku?

Coraz bliżej do 26. Spotkania Młodych w Legnickim Polu, poznajemy też coraz więcej jego szczegółów. Wśród nich plakat, który znajduje się na dole tego artykułu.

Tegoroczne Spotkanie Młodych będzie trwało od czwartku 22 sierpnia do niedzieli 25 sierpnia br. w Legnickim Polu. Jego hasłem będzie jedno jedyne słowo: „OdNowa!”.

– Nie, nie chcemy robić żadnej rewolucji, tylko chcemy niejako od nowa dotknąć tego, co leży u fundamentów chrześcijaństwa, a więc głoszenia kerygmatu. Od początku chcemy doprowadzić siebie do uznania Jezusa jako naszego Pana i Zbawiciela. Będziemy więc odnawiali naszego ducha, naszą relację z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Wszystkie nabożeństwa, modlitwy, konferencje, koncerty mają nas do tego prowadzić – mówi ks. Przemysław Superson, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Oficjalne rozpoczęcie odbędzie się w czwartek o 15.00. Po modlitwie uczestnicy pójdą popracować w grupach, a wieczorem czeka ich koncert zespołu Fisheclectic. Piątek będzie dniem pokutnym i wieczornej modlitwy w duchu Taize. Ten element planu wiąże się z Europejskim Spotkaniem Młodych Taize, które na przełomie roku 2019 i 2020 odbędzie się we Wrocławiu.

– Dodatkowym nowym elementem SM będzie podział na niektóre konferencje dla chłopaków i dziewczyn. Inaczej przecież przeżywamy duchowość, inaczej podchodzimy do wielu życiowych zagadnień i chcąc maksymalnie wykorzystać czas, jaki w nasze ręce oddają młodzi ludzie, proponujemy im konferencje w takim właśnie podziale – mówi ks. Przemysław. Sobota będzie poświęcona „Strefie”.

Więcej informacji na STRONIE SPOTKANIE MŁODYCH:www.spotkaniemlodych.eu