Legniczanie w drodze do Matki

W grupie 4, legnickiej, wędrują głównie mieszkańcy Legnicy. Są osoby, które na szlak wybrały się po raz pierwszy, 7, a nawet 34. Nie brakuje rodzin z dziećmi oraz młodzieży. Patronami grupy są Św. Apostołowie Piotr i Paweł. Pątników na Jasną Górę prowadzi ks. Tomasz Pązik. Nowicjuszem jest ks. Jarosław Kowalczyk – dyrektor Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej, który chciał w swoim kapłańskim życiu doświadczyć pielgrzymowania na Jasną Górę. Natomiast Aneta i Jędrzej Rams 13 lat temu na szlaku do Częstochowy powiedzieli sobie sakramentalne „tak”. Przysięgę małżeńską w kościele w Żórawinie składali w obecności tysiąca pątników. Eucharystii przewodniczył ks. Marian Kopko, a ślubu dzielił ks. Sławomir Augustynowicz.  Dziś od tamtej chwili minęło już 13 lat. Aneta i Jędrzej nadal pielgrzymują. Jędrzej jest głównym porządkowym, Aneta – krążownikiem, czyli osobą, która głosi konferencje w grupach. Na szlak zabrali czwórkę swoich dzieci: Marysię, Mikołaja, Antosia i Gabrysię.

W 2019 roku pielgrzymi grupy nr 4 ułożyli hymn pielgrzymkowy „Za krokiem krok TUP TUP TUP”. W tym roku także wędrują z nowym hitem „Grupa 4 znów do Mamy gna”.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica