Międzynarodowa procesja Bożego Ciała w Zgorzelcu

W uroczystość Bożego Ciała w nadgranicznym Zgorzelcu, w kościele św. Jadwigi, odprawiona została dziękczynna Msza św., w XXX rocznicę pierwszej procesji eucharystycznej między Polską a Niemcami, która w 1991 r. przeszła ze Zgorzelca do Görlitz.

Podczas tegorocznej uroczystości, Mszy św. przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, a homilię wygłosił biskup Görlitz Wolfgang Ipolt, który na zakończenie uroczystości poprowadził także procesję ulicami miasta. Tym razem odbyła się ona tylko po polskiej stronie miasta.

– Ta uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej, jest także naszą uroczystością, naszej cielesności, która uzyskuje wartość dzięki tej prawdzie o cielesności, o wcieleniu Jezusa Chrystusa. W tej prawdzie, On jako wcielone Słowo, wcielone „Amen” zostawił Siebie w tej tajemnicy łamanego Chleba i Kielicha. Niech to przeżycie będzie dla wszystkich umocnieniem, aby we wszystkich trudnościach, byli gotowi przyjmować tę przemianę o wcieleniu Boga w nasze, moje życie – mówił biskup legnicki.

Natomiast biskup Görlitz Wolfgang Ipolt, homilię poświęcił słowu ”Amen”.

We Mszy św., obok wiernych ze zgorzeleckich parafii, wzięli też udział przedstawiciele parlamentu, lokalnych władz samorządowych, oraz dyrektorzy największego pracodawcy w regionie z Turowa i Bogatyni. Liturgię i procesję ubogaciła swoją grą, orkiestra dęta KWK Turów.

Więcej na stronie Niedzieli legnickiej