Nowe sanktuarium na mapie diecezji

„Mając na uwadze centralną misję duszpasterską, jaką kościół i parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego spełnia w społeczności Zagłębia Miedziowego, a także prowadzoną tutaj działalność społeczną, ukierunkowaną na pomoc chrześcijańskim małżonkom i rodzinom, wsparcie osób uzależnionych i najbardziej potrzebujących, dostrzegając autentyczną troskę liturgiczno-pastoralną, przychylając się do prośby przedłożonej przez księdza proboszcza Piotra Zawadkę, a wyrażającej oczekiwania i prośbę całej wspólnoty parafialnej, na podstawie kanonu 1230 Kodeksu Prawa Kanonicznego, z dniem 28 października 2023 roku, ustanawiam tę świątynię: Sanktuarium Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie” – takie słowa, odczytane przez kanclerza kurii legnickiej ks. prał. Józefa Lisowskiego, rozległy się 28 październikach, w murach lubińskiej świątyni.

Uroczystość nadania tytułu „Sanktuarium”, której przewodniczył biskup legnicki Andrzej Siemieniewski, poprzedził występ scholi parafialnej „Nutki św. Maksymiliana”. Następnie, w uroczystej procesji zostały wniesione i umieszczone w ołtarzu relikwie Świętego Patrona Parafii. Okolicznościowy dekret został odczytany, po modlitwie zanoszonej do nieba za przyczyną św. Maksymiliana Kolbe.

– Miłość jest twórcza – to słowa wypisane na ścianie naszej świątyni, uświadamiają przechodniom, że to miłość jest motorem działania i z niej rodzą się dzieła, często wydawałoby się nie do zrealizowania – mówił proboszcz parafii ks. Piotr Zawadka.

We Mszy św. koncelebrowanej, dziękowano za to, co dokonało się do tej pory na przestrzeni lat w życiu parafii i proszono o Boże błogosławieństwo i opiekę Patrona nad tym co jeszcze się dokona.

Wydarzenie było też transmitowane przez Radio Maryja i TV Trwam.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica oraz Niedzieli legnickiej