O depresji wśród nastolatków – wykład w Lubinie

Depresja to problem, który coraz częściej dotyka nie tylko dorosłych, ale także dzieci i młodzieży. Czas pandemii, zdalnego nauczania, izolacji w domu, brak kontaktu z rówieśnikami to czynniki, które sprzyjały pojawianiu się stanów depresyjnych.Specjalistyczna Poradnia Rodzinna im. Św. Joanny Beretty Molla w Lubinie zaprasza na wykład dotyczący depresji u nastolatków. Wykład ten odbędzie się w ramach programu profilaktyki depresji: „W depresji nie jesteś sam”, we współpracy ze Stowarzyszeniem PAX w Lubinie. Wykład skierowany głównie do rodziców nastolatków w wieku 11-18 lat, ale mile widziani będą także nauczyciele, opiekunowie i osoby pracujące z młodzieżą. Wykład nosi tytuł „Depresja u nastolatków – zrozumieć i towarzyszyć”.

Odbędzie się w sali teatralnej parafii Maksymiliana Kolbe w Lubinie (ul. Orla 32), 19 maja (czwartek) o 18:30 do ok. 19:30. Wykład poprowadzi dr Beata Bochnia, terapeuta rodziny, doktor pedagogiki z bogatym doświadczeniem w pracy z rodzinami w kryzysach.

Ze względów organizacyjnych wymagane jest zgłoszenie pod numerem telefonu i e-mailem Poradni. Udział w zajęciach jest bezpłatny, finansowany z programu profilaktyki depresji wspieranego przez KGHM Polska Miedź. Specjalistyczna Poradnia Rodzinna im. św. Joanny Beretta Molla, ul. Orla 32, 59 – 300 Lubin; tel.: 697 672 275 (od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00); e-mail: poradniajbm@diecezja.legnica.pl

Więcej na stronie Radia Plus Legnica

X