Odnowa wiary przez osiem tygodni [FILM]

Legniccy franciszkanie przygotowali „Rekolekcje dla przypadków beznadziejnych” online. Start 8 listopada, dołączyć jednak można w każdym czasie.

Franciszkanie z parafii pw. MB Częstochowskiej w Legnicy postanowili wyjść naprzeciw współczesnym potrzebom i ruszyli z ośmiotygodniowymi „Rekolekcjami dla przypadków beznadziejnych” online, czyli eksternistycznym seminarium odnowy wiary na czas pandemii.

– Skąd nazwa rekolekcji? Świat, w którym żyjemy jest, jaki jest. Każdy z nas jest jakimś mężczyzną z doświadczeniem życia czy kobietą po przejściach. W dzisiejszym świecie, pełnym podziałów, nienawiści, laicyzacji jako katolicy rzeczywiście możemy się czuć beznadziejnie – mówi o. Tomasz Skibiński OFM, proboszcz legnickiej wspólnoty. – Trzeba dodawać sobie otuchy i porządkować pewne rzeczy w doświadczeniu Boga – tłumaczy zakonnik.

Wiernym w układaniu życia pomoże przede wszystkim Boże słowo, które wraz z rozważaniami i pytaniami do modlitwy publikowane będzie na witrynach parafii, a także coniedzielne konferencje wprowadzające w temat danego tygodnia. – Konferencje będą składały się na kerygmat, czyli podstawowy wykład wiary – mówi o. Tomasz.

Więcej informacji o rekolekcjach, znajdziecie fanpage parafii pw. MBC w Legnicy.